Course Schedule, group B18-101

Monday

08:30 — 10:05
404
Lec
Numerical Analysis Leonov A.S.
10:15 — 11:50
Sem
Principles of the Humanities Ahmedyanova D.K., Guskova A.O. (2018-09-03 — 2018-11-19)
12:45 — 14:20
Sem
General Physics (Mechanics) Mescherin B.N.
14:30 — 16:05
Sem
Numerical Analysis Mustyatsa S.V. (2018-09-03 — 2018-11-26)
Sem
Numerical Analysis Mustyatsa S.V. (2018-12-03 — 2018-12-17)
16:15 — 17:50
Sem
Physical Education (Elective Discipline)

Tuesday

10:15 — 11:50
Sem
PracticumProject Osintsev A.V. (2018-09-04 — 2018-09-25)
12:45 — 14:20
Lec
Analytical Geometry Volkov N.P.
13:00 — 16:00
408
Reserved Dep. 6 Mescherin B.N., Muraviev-Smirnov S.S. (2019-01-15)
14:30 — 16:05
Sem
Analytical Geometry Volkov N.P.
16:15 — 17:50
403
Lec
Elect
Culturology Novohatko I.M. (2018-09-04 — 2018-11-20)
408
Lec
Elect
Culture and History of Religions Beglov A.L., Dzhozefson P., Pyka T.V. (2018-09-04 — 2018-11-13)
407
Lec
Elect
The History of Christian Thought Rok S., Shmaliy V.V. (2018-09-04 — 2018-11-13)
408
Lec
Elect
Culture and History of Religions Beglov A.L., Dzhozefson P., Pyka T.V. (2018-09-11 — 2018-11-20)
407
Lec
Elect
The History of Christian Thought Rok S., Shmaliy V.V. (2018-09-11 — 2018-11-20)

Wednesday

08:30 — 11:50
Lab
General Physics (Mechanics) Semyonova T.A., Tyulyusov A.N.
Lab
Chemistry Subgroup 1 Nagovitsyna O.A.
Lab
Chemistry Subgroup 2 Mindlina T.B.
Lab
Chemistry Subgroup 3 Lipanova N.V.
11:55 — 13:30
Sem
Physical Education (Elective Discipline)
14:30 — 16:05
Lec
Chemistry Kuchuk Z.S.
16:15 — 17:50
403
Lec
Principles of the Humanities Devyatov S.V., Gorohov V.F. (2018-09-05 — 2018-11-21)

Thursday

08:30 — 10:05
Lec
Numerical Analysis Leonov A.S.
10:15 — 11:50
Sem
English Language Subgroup 1 Agapova V.M.
403
Sem
English Language Subgroup 2 Polyakova E.I.
Sem
English Language Subgroup 2 Polyakova E.I.
12:45 — 14:20
Lec
General Physics (Mechanics) Mescherin B.N.
14:30 — 16:05
Sem
History Dubinina S.A.

Friday

08:30 — 10:05
Lab
Informatics Subgroup 1 Kiselyov B.G.
Lab
Informatics Subgroup 2 Gustun O.N.
10:15 — 11:50
Sem
Numerical Analysis Mustyatsa S.V. (2018-09-07 — 2018-11-23)
Sem
Numerical Analysis Mustyatsa S.V. (2018-11-30 — 2018-12-21)
12:45 — 14:20
Sem
English Language Subgroup 1 Tischenko V.V.
Sem
English Language Subgroup 2 Samuylik T.Y.
14:30 — 16:05
Sem
General Physics (Mechanics) Mescherin B.N.
16:15 — 17:50
407
Lec
History Dubinina S.A.
17:55 — 19:30
Reserved Dep. 19 Zvonchevskaya M.F. (2018-09-21 — 2018-12-21)