Course Schedule, group B18-102

Monday

08:30 — 10:05
404
Lec
Numerical Analysis Leonov A.S.
10:15 — 11:50
Sem
Numerical Analysis Mustyatsa S.V. (2018-09-03 — 2018-11-26)
Sem
Numerical Analysis Mustyatsa S.V. (2018-12-03 — 2018-12-17)
12:45 — 14:20
Sem
Principles of the Humanities Guskova A.O. (2018-09-03 — 2018-11-19)
14:30 — 16:05
Sem
General Physics (Mechanics) Mescherin B.N.

Tuesday

08:30 — 11:50
Lab
Chemistry Subgroup 1 Kuchuk Z.S.
Lab
Chemistry Subgroup 2 Soroka I.V.
Lab
Chemistry Subgroup 3 Hmelevskaya N.D.
12:45 — 14:20
Lec
Analytical Geometry Volkov N.P.
14:30 — 16:05
Sem
Physical Education (Elective Discipline)
16:15 — 17:50
403
Lec
Elect
Culturology Novohatko I.M. (2018-09-04 — 2018-11-20)
408
Lec
Elect
Culture and History of Religions Beglov A.L., Pyka T.V. (2018-09-04 — 2018-11-13)
407
Lec
Elect
The History of Christian Thought Rok S., Shmaliy V.V. (2018-09-04 — 2018-11-13)
408
Lec
Elect
Culture and History of Religions Beglov A.L., Pyka T.V. (2018-09-11 — 2018-11-20)
407
Lec
Elect
The History of Christian Thought Rok S., Shmaliy V.V. (2018-09-11 — 2018-11-20)

Wednesday

10:15 — 11:50
Sem
Analytical Geometry Volkov N.P.
12:45 — 14:20
Sem
History Dubinina S.A.
14:30 — 16:05
Lec
Chemistry Kuchuk Z.S.
16:15 — 17:50
403
Lec
Principles of the Humanities Devyatov S.V., Gorohov V.F. (2018-09-05 — 2018-11-21)

Thursday

08:30 — 10:05
Lec
Numerical Analysis Leonov A.S.
10:15 — 11:50
Sem
Physical Education (Elective Discipline)
12:45 — 14:20
Lec
General Physics (Mechanics) Mescherin B.N.
14:30 — 16:05
Sem
English Language Subgroup 1 Shushunova E.V.
Sem
English Language Subgroup 2 Kurnaev A.A.
16:15 — 17:50
Sem
PracticumProject Grehov A.M. (2018-10-04 — 2018-10-25)

Friday

08:30 — 10:05
Sem
Numerical Analysis Mustyatsa S.V. (2018-09-07 — 2018-11-23)
Sem
Numerical Analysis Mustyatsa S.V. (2018-11-30 — 2018-12-21)
10:15 — 11:50
Lab
Informatics Kiselyov B.G.
12:45 — 14:20
Sem
General Physics (Mechanics) Mescherin B.N.
14:30 — 16:05
Sem
English Language Subgroup 1 Zhuravleva V.I.
Sem
English Language Subgroup 2 Samuylik T.Y.
16:15 — 17:50
407
Lec
History Dubinina S.A.
17:55 — 19:30
Reserved Dep. 19 Zvonchevskaya M.F. (2018-09-21 — 2018-12-21)

Saturday

12:45 — 16:05
Lab
General Physics (Mechanics) Ivanova N.A., Muraviev-Smirnov S.S., Scherbachev O.V.