Course Schedule, group S16-102

Monday

08:30 — 11:50
10:15 — 11:50
Lab
Design, Technology, Production and Operations of Electronic Equipment Subgroup 2 Fedorov V.A., Rahmatulin A.B.
12:45 — 14:20
Sem
Quantum Mechanics Bezhanov S.G.
14:30 — 16:05
Lec
Electrical engineering (fundamentals of electrical circuit theory) Suhanova L.A. (2018-09-03 — 2018-11-19)
Lec
Electrical engineering (fundamentals of electrical circuit theory) Suhanova L.A. (2018-12-10, 2018-12-17)
14:50 — 16:25
Lec
Electrical engineering (fundamentals of electrical circuit theory) Suhanova L.A. (2018-11-26, 2018-12-03)
16:15 — 17:50
Sem
Electrical engineering (fundamentals of electrical circuit theory) Suhanova L.A. (2018-09-03 — 2018-11-19)
Sem
Electrical engineering (fundamentals of electrical circuit theory) Suhanova L.A. (2018-12-10, 2018-12-17)
16:35 — 18:10
Sem
Electrical engineering (fundamentals of electrical circuit theory) Suhanova L.A. (2018-11-26, 2018-12-03)

Tuesday

08:30 — 10:05
Sem
Electrical Engineering Filatov A.N.
10:15 — 11:50
Lec
Electrical Engineering Shilov V.K.
12:45 — 14:20
Lab
Principles Electronics Boychenko D.V.
Lec
Principles of Engineering Design Baryshev G.K., Berestov A.V.
14:30 — 16:05
Sem
Principles of Engineering Design Baryshev G.K., Rodko I.I. (2018-09-04 — 2018-11-27)
Sem
Principles of Engineering Design Baryshev G.K., Rodko I.I. (2018-12-04 — 2018-12-18)
16:15 — 17:50
Lec
Design, Technology, Production and Operations of Electronic Equipment Fedorov V.A., Selyaev N.A.
Lab
Design, Technology, Production and Operations of Electronic Equipment Subgroup 1 Fedorov V.A., Rahmatulin A.B.

Wednesday

08:30 — 10:05
Lec
Opt
Military Training
10:15 — 17:00
Sem
Opt
Military Training

Thursday

08:30 — 11:50
Lab
Automated Design of Electronic Components and Systems Subgroup 1 Rahmatulin A.B.
Lab
Automated Design of Electronic Components and Systems Subgroup 2 Rahmatulin A.B.
11:55 — 13:30
Sem
Physical Education (Elective Discipline)
14:30 — 16:05
Sem
Opt
Workshop on electronics Nagornyy N.V.
14:30 — 17:50
Lab
Automated Design of Electronic Components and Systems Subgroup 3 Rahmatulin A.B.
16:15 — 17:50
Lab
Electrical Engineering Koroteev V.I., Lvov E.I.

Friday

08:30 — 10:05
Sem
Principles of Professional Communication in a Foreign Language Subgroup 1 Kalashnikov A.V.
Sem
Principles of Professional Communication in a Foreign Language Subgroup 2 Agamova O.D.
10:15 — 11:50
Lec
Principles Electronics Trushkin N.S.
11:55 — 13:30
407
Lec
Quantum Mechanics Kuzovlev A.I.
14:30 — 16:05
407
Lec
Mathematical Physics Equations Klimanov S.G.
16:15 — 17:50
Sem
Mathematical Physics Equations Klimanov S.G.

Saturday

10:15 — 11:50
Sem
Quantum Mechanics Bezhanov S.G. (2018-09-01 — 2018-11-10)
Sem
Quantum Mechanics Bezhanov S.G. (2018-11-24 — 2018-12-08)
12:45 — 14:20
Lec
Nuclear Physics Potanin E.P.
14:30 — 16:05
Sem
Nuclear Physics Potanin E.P.