Course Schedule, group B17-511

Monday

08:30 — 10:05
Sem
Multiple Integrals and Series Shermenyova M.A.
10:15 — 11:50
404
Lec
Economics Timohin D.V. (2018-09-03 — 2018-11-19)
11:55 — 13:30
Sem
Physical Education (2018-09-03 — 2018-09-24)
Sem
Physical Education (Elective Discipline) (2018-10-01 — 2018-12-17)
14:30 — 16:05
Reserved Dep. 30 Shermenyova M.A. (2018-10-08 — 2018-12-17)
14:30 — 17:50
408
Lec
Elect
History of Art Chakovskaya L.S. (2018-09-03 — 2018-11-12)

Tuesday

08:30 — 10:05
Lec
Algorithms and Data Structures Volchenkov N.G.
08:30 — 11:50
Lab
Physics (Magnetism, Waves and Optics, Principles of Quantum Physics) 4 lessons Lipatov K.A., Shutov A.V.
10:15 — 11:50
Sem
Multiple Integrals and Series Shermenyova M.A.
12:45 — 14:20
Sem
Linear Algebra. Barmenkov A.N.
14:30 — 16:05
407
Lec
Computers and Peripherals Gurov V.V.
16:15 — 17:50
Sem
Computers and Peripherals Gurov V.V.
Lab
Computers and Peripherals Subgroup 1 Gurov V.V.
Lab
Computers and Peripherals Subgroup 2 Kuzminova A.V.

Wednesday

08:30 — 10:05
402
Lec
Linear Algebra. Kamynin V.L.
10:15 — 11:50
Sem
Foreign Language Torgasheva E.V.
12:45 — 14:20
404
Lec
Multiple Integrals and Series Orlovskiy D.G.
14:30 — 16:05
405
Lec
Elect
Culturology Gorohov V.F. (2018-09-05 — 2018-11-21)
16:15 — 17:50
Sem
Physical Education (Elective Discipline)

Thursday

08:30 — 10:05
408
Lec
Discrete Mathematics (Algorithm Theory) Tihomirova A.N.
10:15 — 11:50
404
Lec
Physics (Magnetism, Waves and Optics, Principles of Quantum Physics) Hramchenkov D.V.
12:45 — 14:20
Sem
Physics (Magnetism, Waves and Optics, Principles of Quantum Physics) Michulis K.
14:30 — 16:05
Sem
Discrete Mathematics (Algorithm Theory) Tihomirova A.N.

Friday

08:30 — 10:05
Lab
Algorithms and Data Structures Volchenkov N.G.
10:15 — 11:50
Sem
Foreign Language Torgasheva E.V.
12:45 — 14:20
Sem
Algorithms and Data Structures Volchenkov N.G.
408
Lec
Multiple Integrals and Series Orlovskiy D.G.
14:30 — 16:05
Sem
Economics Popova G.I. (2018-09-07 — 2018-11-23)