Course Schedule, group B18-505

Monday

08:30 — 11:50
Lab
General Physics (Molecular Physics and Principles of Statistical Thermodynamics) Scherbachev O.V., Shmykova A.V.

Tuesday

12:45 — 14:20
Lec
Integral Calculus and Functions of Several Variables Shvedenko S.V.
14:30 — 16:05
325
Sem
Foreign Language Subgroup 1 Torgasheva E.V.
Sem
Foreign Language Subgroup 2 Polyakova E.I.
16:15 — 17:50
402
Lec
Russian Language and Speech Culture Baklanova I.I. (2019-02-05 — 2019-04-23)

Wednesday

10:15 — 11:50
Sem
Physical Education (Elective Discipline)
12:45 — 14:20
401
Lec
General Physics (Molecular Physics and Principles of Statistical Thermodynamics) Ivanova N.A.
406
Reserved Dep. 6 Ivanova N.A. (2019-04-24)
14:30 — 16:05
Lab
Programming, Algorithms and Data Structure Kupriyashin M.A.

Thursday

08:30 — 10:05
323
Sem
Foreign Language Subgroup 1 Potapkina T.S.
325
Sem
Foreign Language Subgroup 2 Korobova E.E.
10:15 — 11:50
Sem
General Physics (Molecular Physics and Principles of Statistical Thermodynamics) Semyonova T.A.
12:45 — 14:20
Sem
Informatics (Informatics and Programming, Computer Architecture, Human-computer Interface Design) Roslovtsev V.V.
Sem
Integral Calculus and Functions of Several Variables Shvedenko S.V.
14:30 — 16:05
Lab
Informatics (Informatics and Programming, Computer Architecture, Human-computer Interface Design) Roslovtsev V.V.

Friday

08:30 — 10:05
407
Lec
Integral Calculus and Functions of Several Variables Shvedenko S.V.
407
Lec
Informatics (Informatics and Programming, Computer Architecture, Human-computer Interface Design) Roslovtsev V.V.
10:15 — 11:50
Sem
Integral Calculus and Functions of Several Variables Shvedenko S.V.
12:45 — 14:20
Lec
Systems of Linear Algebraic Equations Trifonenkov V.P.
14:30 — 16:05
Sem
Systems of Linear Algebraic Equations Radomskiy A.O.
16:15 — 17:50
Sem
Physical Education (Elective Discipline) (2019-02-08 — 2019-04-26)
Sem
Physical Education (2019-05-03 — 2019-05-17)

Saturday

09:20 — 11:50
Lec
Special Topics in Algebra and Number Theory Belozubova A.I.
11:55 — 13:30
Sem
Special Topics in Algebra and Number Theory Beresneva A.V.
14:30 — 16:05
Lec
Programming, Algorithms and Data Structure Borzunov G.I.
16:15 — 17:50
Sem
Programming, Algorithms and Data Structure Borzunov G.I.