Course Schedule, group B18-501

Monday

08:30 — 11:50
Lab
General Physics (Mechanics) Shilov V.A., Shmaysner Y., Shmykova A.V.
12:45 — 14:20
Lec
General Physics (Mechanics) Maksimenko V.V.
14:30 — 16:05
Sem
Physical Education (Elective Discipline)

Tuesday

08:30 — 10:05
Sem
Foreign Language Subgroup 1 Kairsapova E.M.
Sem
Foreign Language Subgroup 2 Zhuravleva V.I.
10:15 — 11:50
Sem
General Physics (Mechanics) Uvarova L.A.
12:45 — 14:20
406
Lec
Analytical Geometry Tischenko M.M.
14:30 — 16:05
Sem
Analytical Geometry Buharova T.I.
16:15 — 17:50
403
Lec
Elect
Culturology Novohatko I.M. (2018-09-04 — 2018-11-20)
Reserved Dep. 30 Tischenko M.M. (2018-12-04, 2018-12-11, 2018-12-18)
408
Lec
Elect
Culture and History of Religions Beglov A.L., Dzhozefson P., Pyka T.V. (2018-09-04 — 2018-11-13)
407
Lec
Elect
The History of Christian Thought Rok S., Shmaliy V.V. (2018-09-04 — 2018-11-13)
408
Lec
Elect
Culture and History of Religions Beglov A.L., Dzhozefson P., Pyka T.V. (2018-09-11 — 2018-11-20)
407
Lec
Elect
The History of Christian Thought Rok S., Shmaliy V.V. (2018-09-11 — 2018-11-20)

Wednesday

08:30 — 10:05
Sem
Numerical Analysis Trifonenkov V.P.
10:15 — 11:50
403
Lec
Numerical Analysis Klinduhov V.V.
12:45 — 14:20
Sem
Principles of the Humanities Novohatko I.M. (2018-09-05 — 2018-11-21)
14:30 — 16:05
Sem
Physical Education (Elective Discipline)
16:15 — 17:50
402
Lec
Principles of the Humanities Novohatko I.M. (2018-09-05 — 2018-11-21)

Thursday

08:30 — 10:05
404
Lec
Discrete Mathematics (Mathematical Logic) Shapkin P.A.
10:15 — 11:50
Sem
Discrete Mathematics (Mathematical Logic) Shapkin P.A. (2018-09-06 — 2018-11-15)
Sem
Discrete Mathematics (Mathematical Logic) Shapkin P.A. (2018-11-22 — 2018-12-20)
12:45 — 14:20
Lec
Numerical Analysis Klinduhov V.V.
13:00 — 15:00
Reserved Dep. 6 Maksimenko V.V., Uvarova L.A. (2019-01-17)
16:15 — 17:50
Reserved Dep. 52 Myakinina N.P. (2018-12-27)

Friday

12:45 — 14:20
Sem
History Myakinina N.P.
14:30 — 16:05
Sem
Numerical Analysis Trifonenkov V.P. (2018-09-07 — 2018-11-16)
Sem
Numerical Analysis Trifonenkov V.P. (2018-11-23 — 2018-12-21)
16:15 — 17:50
406
Lec
History Myakinina N.P.
Reserved Dep. 30 Tischenko M.M. (2018-12-07, 2018-12-14, 2018-12-21)

Saturday

10:15 — 11:50
Sem
General Physics (Mechanics) Uvarova L.A.
12:45 — 14:20
Sem
Foreign Language Subgroup 1 Andrianova S.V.
Sem
Foreign Language Subgroup 2 Kudryavtseva I.P.
14:30 — 16:05
Lab
Informatics Kochanov M.B.