Элективные курсы ИЯФиТ

Course Schedule, group S18-512

Monday

08:30 — 11:50
11:55 — 13:30
Sem
Physical Education (Elective Discipline)
14:30 — 16:05
402
Lec
Numerical Analysis Petrova M.A.
16:15 — 17:50
402
Lec
International System Fighting the Legalization of Criminal Incomes and Terrorism Financing (in English) Sapuntsov A.L.

Tuesday

10:15 — 11:50
Sem
English Language Subgroup 1 Potapkina T.S.
323
Sem
English Language Subgroup 2 Kudinova N.L.
12:45 — 14:20
Lec
Linear Algebra. Buharova T.I.
14:30 — 16:05
Sem
Law Enforcement Agencies Morozov N.V.
Sem
Programming (Algorithms and Data Structures) Trusov A.V.
16:15 — 17:50
Lab
Programming (Algorithms and Data Structures) Trusov A.V.

Wednesday

10:15 — 11:50
407
Lec
Discrete Mathematics (Combinatorics) Gusev A.I. (2019-02-06 — 2019-03-20)
407
Lec
Discrete Mathematics (Graph Theory) Korotkova M.A. (2019-03-27 — 2019-05-15)
12:45 — 14:20
401
Lec
Physics Ivanova N.A.
14:30 — 16:05
Lec
Law Enforcement Agencies Morozov N.V.
16:15 — 17:50
407
Lec
Principles of the Humanities Devyatov S.V., Gorohov V.F., Makedonskaya V.A. (2019-02-06 — 2019-04-24)

Thursday

08:30 — 10:05
Lec
Programming (Algorithms and Data Structures) Trusov A.V.
10:15 — 11:50
Lec
Programming Languages Makarov V.V.
12:45 — 14:20
Sem
Numerical Analysis Buharova T.I.
14:30 — 16:05
Sem
Linear Algebra. Buharova T.I.
16:15 — 17:50
Lab
Programming Languages Makarov V.V.

Friday

08:30 — 10:05
Sem
Physics Semyonova T.A.
10:15 — 11:50
Sem
Discrete Mathematics (Combinatorics) Gusev A.I. (2019-02-08 — 2019-03-01)
Sem
Discrete Mathematics (Combinatorics) Gusev A.I. (2019-03-08 — 2019-03-29)
Sem
Discrete Mathematics (Graph Theory) Korotkova M.A. (2019-04-05 — 2019-05-17)
12:45 — 14:20
Sem
English Language Subgroup 1 Kalashnikov A.V.
323
Sem
English Language Subgroup 2 Kairsapova E.M.
14:30 — 16:05
Sem
Principles of the Humanities Gorohov V.F. (2019-02-08 — 2019-04-26)
16:15 — 17:50
Sem
Physical Education (Elective Discipline) (2019-02-08 — 2019-04-26)
Sem
Physical Education (2019-05-03 — 2019-05-17)