Элективные курсы ИЯФиТ

Course Schedule, group B18-101

Monday

08:30 — 10:05
Lec
General Physics (Molecular Physics and Principles of Statistical Thermodynamics) Mescherin B.N.
10:15 — 11:50
403
Lec
Numerical Analysis Leonov A.S.
12:45 — 14:20
Sem
Numerical Analysis Mustyatsa S.V.
14:30 — 16:05
Sem
General Physics (Molecular Physics and Principles of Statistical Thermodynamics) Mescherin B.N.
16:15 — 17:50
Sem
Physical Education (Elective Discipline) (2019-02-04 — 2019-04-22)
Sem
Physical Education (2019-04-29 — 2019-05-13)

Tuesday

08:30 — 10:05
Lec
Elect
Psychology and Pedagogy Kirichenko A.V. (2019-02-05 — 2019-04-23)
Lec
Elect
Philosophy of Religions Shmaliy V.V. (2019-02-05 — 2019-04-23)
10:15 — 11:50
403
Lec
Linear Algebra. Volkov N.P.
12:45 — 14:20
Sem
Linear Algebra. Volkov N.P.
14:30 — 17:00
Sem
Descriptive Geometry Subgroup 1 Molodtsov K.I.
Sem
Descriptive Geometry Subgroup 2 Maltsev V.S.
17:05 — 17:50
Lab
Descriptive Geometry Subgroup 1 Molodtsov K.I.
Lab
Descriptive Geometry Subgroup 2 Maltsev V.S.

Wednesday

08:30 — 11:50
Lab
Chemistry Subgroup 1 Nagovitsyna O.A.
Lab
Chemistry Subgroup 2 Mindlina T.B.
Lab
Chemistry Subgroup 3 Soroka I.V.
Lab
General Physics (Molecular Physics and Principles of Statistical Thermodynamics) Matronchik A.Y., Tyulyusov A.N.
12:45 — 14:20
Sem
Numerical Analysis Mustyatsa S.V.
14:30 — 16:05
Lec
Chemistry Kuchuk Z.S.
16:15 — 17:50
Sem
PracticumProject Osintsev A.V. (2019-02-13 — 2019-03-27)

Thursday

08:30 — 10:05
403
Lec
Numerical Analysis Leonov A.S.
10:15 — 11:50
323
Sem
English Language Subgroup 1 Potapkina T.S.
Sem
English Language Subgroup 2 Shushunova E.V.
12:45 — 14:20
Sem
General Physics (Molecular Physics and Principles of Statistical Thermodynamics) Mescherin B.N.

Friday

10:15 — 11:50
Sem
Physical Education (Elective Discipline)
12:45 — 14:20
403
Lec
Innovative Approaches to Economics and Management Esmagulova N.D., Pimenova V.O. (2019-02-08 — 2019-04-26)
14:30 — 16:05
Sem
Innovative Approaches to Economics and Management Paramonov S.G., Pimenova V.O. (2019-02-08 — 2019-04-26)

Saturday

08:30 — 10:05
Lab
Informatics Kiselyov B.G.
10:15 — 11:50
Sem
English Language Subgroup 1 Kurnaev A.A.
Sem
English Language Subgroup 2 Selezneva T.V.