Элективные курсы ИЯФиТ

Course Schedule, group B16-101

Monday

08:30 — 10:05
Sem
General Electrical Engineering and Electronics Maslennikov V.V.
Sem
Elect
Computer Workshop: Computational Thermal Physics Merinov I.G.
Sem
Elect
Computer Workshop: the Basics of Physical Neutron Calculations Sirotkin A.M.
10:15 — 11:50
Sem
Physical Education (Elective Discipline)
12:45 — 14:20
403
Lec
General Electrical Engineering and Electronics Maslennikov V.V.
14:30 — 16:05
405
Lec
Life Safety Kosterev V.V.
16:15 — 17:50
Lec
Introduction to Nuclear Physics Arhangelskaya I.V.

Tuesday

08:30 — 10:05
Lab
Elect
Computer Workshop: Computational Thermal Physics Merinov I.G.
Lab
Elect
Computer Workshop: the Basics of Physical Neutron Calculations Sirotkin A.M.
10:15 — 11:50
Lec
Nuclear Reactors Theory Kuzmin A.M.
12:45 — 14:20
Lec
Nuclear Reactors Theory Kuzmin A.M.
Lec
Nuclear Reactors Theory Kuzmin A.M.
14:30 — 16:05
Sem
Power Equipment of Nuclear Power Stations Pozdeeva I.G.
Lec
Numerical Methods Ryabov P.N.
16:15 — 17:50
Lec
Power Equipment of Nuclear Power Stations Dmitrenko A.V.

Wednesday

08:30 — 10:05
Lab
Nuclear Reactors Theory Uvakin M.A.
Lab
Theory of heat and mass transfer (part 1) Delov M.I., Struchalin P.G.
10:15 — 11:50
Sem
Theory of heat and mass transfer (part 1) Deev V.I., Struchalin P.G.
12:45 — 14:20
Sem
Introduction to Nuclear Physics Arhangelskaya I.V.
12:45 — 16:05
Introduction to Nuclear Physics 4 lessons Arhangelskiy A.I.

Thursday

08:30 — 10:05
Sem
Mathematical Physics Equations Soloviev V.V. (2019-02-07 — 2019-04-11)
Sem
Mathematical Physics Equations Soloviev V.V. (2019-04-18 — 2019-05-16)
10:15 — 11:50
403
Lec
Mathematical Physics Equations Nagornov O.V., Soloviev V.V. (2019-02-07 — 2019-04-11)
403
Lec
Mathematical Physics Equations Nagornov O.V., Soloviev V.V. (2019-04-18 — 2019-05-16)
12:45 — 14:20
Lab
Life Safety Mogilenets N.N.
407
Lec
Life Safety Kosterev V.V.
14:30 — 16:05
Sem
Nuclear Reactors Theory Uvakin M.A.
16:15 — 17:50
Lec
Theory of heat and mass transfer (part 1) Korsun A.S.

Friday

08:30 — 10:05
Lec
Opt
Military Training
10:15 — 17:00
Sem
Opt
Military Training
17:05 — 18:40
Sem
Opt
Business English

Saturday

08:30 — 11:50
Lab
General Electrical Engineering and Electronics 4 lessons Avtushko V.P.
12:45 — 14:20
Sem
Numerical Methods Chmyhov M.A.
14:30 — 16:05
Sem
Principles of Professional Communication in a Foreign Language Ivanova E.G.
16:15 — 17:50
Sem
Elect
Academic Practice: primary professional skills, thermal physics of nuclear power plants Deev V.I., Delov M.I., Fedoseev V.N., Haritonov V.S., Korsun A.S., Kruglov A.B., Kruglov V.B., Kutsenko K.V., Maslov Y.A., Merinov I.G., Mitrofanova O.V., Pozdeeva I.G.
Sem
Elect
Academic Practice: primary professional skills, physics of nuclear power plants Geraskin N.I., Savander V.I., Ternovyh M.Y.