Course Schedule, group S15-401

Monday

08:30 — 10:05
Lab
Design Automation of electronic devices Kalashnikov O.A., Nekrasov P.V.
10:15 — 11:50
Sem
Design Automation of electronic devices Kalashnikov O.A., Nekrasov P.V.
11:55 — 13:30
Lec
Design Automation of electronic devices Kalashnikov O.A.
14:30 — 16:05
Lec
Economics of Nuclear Industry Design and Construction Putilov A.V. (2018-09-03 — 2018-11-19)
16:15 — 17:50
Lab
Economics of Nuclear Industry Design and Construction Baryshev G.K., Berestov A.V., Chervyakov V.N., Pimenova V.O., Putilov A.V., Smirnov D.S., Timohin D.V. (2018-09-03 — 2018-11-19)

Tuesday

08:30 — 10:05
Sem
Principles of Professional Communication in a Foreign Language Subgroup 1 Torgasheva E.V.
Sem
Principles of Professional Communication in a Foreign Language Subgroup 2 Kurnaev A.A.
10:15 — 11:50
Sem
Digital Devices and Systems Karakozov A.B., Nekrasov P.V.
10:15 — 13:30
Lec
Digital Devices and Systems Nekrasov P.V.
11:55 — 13:30
Lab
Digital Devices and Systems Karakozov A.B., Nekrasov P.V.
14:30 — 16:05
Lec
Technology and Design of Electronic Equipment Barbashov V.M., Karakozov A.B. (2018-09-04 — 2018-11-27)
Lec
Technology and Design of Electronic Equipment Barbashov V.M., Karakozov A.B. (2018-12-11)
Sem
Technology and Design of Electronic Equipment Barbashov V.M., Karakozov A.B. (2018-09-11 — 2018-12-04)
Sem
Technology and Design of Electronic Equipment Barbashov V.M., Karakozov A.B. (2018-12-18)

Wednesday

10:15 — 12:40
408
Lec
Microprocessor Systems Shaltaeva Y.R.
13:35 — 14:20
Lec
Elements of Analog-to-Digital Systems (Hybrid Systems) Stenin V.Y.
14:30 — 16:05
Sem
Elements of Analog-to-Digital Systems (Hybrid Systems) Kessarinskiy L.N., Stenin V.Y.

Thursday

08:30 — 10:05
Lec
Opt
Military Training
10:15 — 17:00
Sem
Opt
Military Training

Friday

08:30 — 10:05
Lec
Microprocessor Systems Chumakov A.I.
10:15 — 11:50
Sem
Microprocessor Systems Chumakov A.I.
Lab
Microprocessor Systems Chumakov A.I.
14:30 — 16:05
16:15 — 17:50
Sem
Physical Education (Elective Discipline)