Элективные курсы ИЯФиТ

Course Schedule, room A-212 Building A

Monday

08:30 — 10:05
Sem
Principles of Professional Communication in a Foreign Language Subgroup 2 S16-161
10:15 — 11:50
Sem
English Language: Speaking Practice Subgroup 2 S14-707 Agapova V.M.
14:30 — 16:05
Sem
English Language B17-601 Kudinova N.L.

Tuesday

08:30 — 10:05
Sem
English Language S18-101 Lykova O.V.
12:45 — 14:20
Sem
Foreign Language Subgroup 2 B17-505 Makarova A.A.
14:30 — 16:05
Sem
Foreign Language Subgroup 2 S18-103 Makarova A.A.
16:15 — 17:50
Sem
English Language Subgroup 2 B17-102 Andrianova S.V.
17:55 — 19:30
Sem
Foreign Language A18-106 , A18-201 , A18-202 , A18-203 , A18-211 , A18-212 , A18-221 Kondratieva I.I. (2018-10-02 — 2018-12-25)

Wednesday

08:30 — 10:05
Sem
Foreign Language Subgroup 1 B18-301 Samuylik T.Y.
10:15 — 12:40
Sem
Russian As a Foreign Language I18-06 Silantieva M.V. (2018-09-05 — 2019-01-02)
12:45 — 14:20
Sem
English Language Subgroup 2 B18-105 Samuylik T.Y.
14:30 — 16:05
Sem
English Language; Foreign Language B17-402 , B17-403 Hachaturova E.G.
16:15 — 17:50
Sem
English Language Subgroup 2 S17-502 Hachaturova E.G.

Thursday

10:15 — 11:50
Sem
English Language M18-504 Kudryavtseva I.P.
12:45 — 14:20
Sem
Foreign Language B17-514 Kudryavtseva I.P.
14:30 — 16:05
Sem
English Language S17-512 Kudryavtseva I.P.
16:15 — 17:50
Sem
English Language; Foreign Language Subgroup 1 S17-502 , S17-503 Selezneva T.V.

Friday

10:15 — 11:50
Sem
Principles of Professional Communication in a Foreign Language B16-902 Selezneva T.V.
12:45 — 14:20
Sem
English Language Subgroup 1 B18-101 Tischenko V.V.
14:30 — 16:05
Sem
Foreign Language Subgroup 1 S17-103 Arhipova L.S.
16:15 — 17:50
Sem
Foreign Language Subgroup 2 B17-301 Arhipova L.S.

Saturday

08:30 — 10:05
Sem
English Language Subgroup 2 B17-102 Hachaturova E.G.
10:15 — 11:50
Sem
English Language Subgroup 2 M18-515 Hachaturova E.G.
11:55 — 13:30
Sem
English Language Subgroup 1 B17-201 Hachaturova E.G.
14:30 — 16:05
Sem
English Language B17-203 Hachaturova E.G.