Элективные курсы ИЯФиТ

Course Schedule, group M18-914

Monday

08:30 — 10:05
Lec
Opt
Military Training
10:15 — 16:05
Sem
Opt
Military Training

Tuesday

18:45 — 20:20
401
Lec
Econometrics (Advanced Level) Kryanev A.V.
18:45 — 22:00
Sem
Information Systems Lifecycle Management (Advanced Level) Medvedkova I.V., Zolotuhina E.B.
20:25 — 22:00
402
Sem
Econometrics (Advanced Level) Kryanev A.V.

Wednesday

17:05 — 18:40
Sem
Digital economy in Russia: current problems and strategic priorities Dubinina S.A.
18:45 — 20:20
Lec
Mathematical and instrumental methods of machine learning Kireev V.S. (2019-04-03 — 2019-05-15)
18:45 — 22:00
401
Lec
Strategic Management and Models of Business Perfection Ageev A.I. (2019-02-06 — 2019-02-27)
401
Sem
Strategic Management and Models of Business Perfection Ageev A.I., Fomina A.V. (2019-03-06 — 2019-03-27)
20:25 — 22:00
Lab
Mathematical and instrumental methods of machine learning Kireev V.S. (2019-04-03 — 2019-05-15)

Thursday

18:45 — 20:20
405
Lec
Elect
Commercialization of Software Development and Technologies Putilov A.V.
Lec
Elect
Business intelligence systems Guseva A.I.
20:25 — 22:00
Sem
Elect
Commercialization of Software Development and Technologies Putilov A.V.
Sem
Elect
Business intelligence systems Kuznetsov I.A.
401
Lec
Decision Theory Tihomirova A.N. (2019-02-14 — 2019-04-25)

Friday

15:20 — 17:00
Pr
Practical Training (Research Work) Filippov S.A., Guseva A.I., Matrosova E.V., Zolotuhina E.B.
18:45 — 20:20
Sem
Decision Theory Tihomirova A.N. (2019-02-08 — 2019-04-19)
18:45 — 22:00
Sem
Elect
Science Practice Seminar: Scientific and technological forecasting in digital economy Borisov V.N., Frolov I.E.
Sem
Elect
Science Practice Seminar: End-to-end digital technologies Guseva A.I., Matrosova E.V.
Sem
Elect
Science Practice Seminar: digital economy Guseva A.I., Lebedeva A.V.
Sem
Elect
Science Practice Seminar: Digital competencies and digital platforms Kuznetsov I.A.
20:25 — 22:00
Lab
Decision Theory Tihomirova A.N. (2019-02-08 — 2019-04-19)