Элективные курсы ИЯФиТ

Course Schedule, room B-221 Building B

Monday

12:45 — 14:20
Sem
Innovative Approaches to Economics and Management B18-105 Medvedeva Y.M. (2019-02-04 — 2019-04-22)
14:30 — 16:05
Sem
Economic Theory B17-801 Abdulov R.E.
16:15 — 17:50
Lec
Economic Theory B17-801 Abdulov R.E.
18:45 — 20:20
Lec
Molecular Physics and Thermodynamics S17-V01 Elyutin S.O.
20:25 — 21:10
Sem
Molecular Physics and Thermodynamics S17-V01 Elyutin S.O.

Tuesday

08:30 — 10:05
Sem
Linear Algebra. B18-211 , S18-201 Tischenko M.M.
10:15 — 11:50
Sem
Foreign Language B17-565 Baklanova I.I.
12:45 — 14:20
Sem
Physics of Nuclear Reactors S16-162 Afanasiev V.V.
Sem
Microcircuitry. Analog Integrated Circuits S15-402 Bocharov Y.I.
14:30 — 16:05
Sem
Philosophy B17-701 Hoteeva M.S. (2019-02-05 — 2019-04-23)
16:15 — 17:50
Lec
Biophysics of Non-ionizing Radiation B16-301 Kazieva T.V., Kuznetsov A.P.
Sem
Biophysics of Non-ionizing Radiation B16-301 Kazieva T.V., Kuznetsov A.P.
18:45 — 20:20
Lec
Theoretical Physics: Statistical Physics, Quantum Mechanics B16-V03 Karnakov B.M.
20:25 — 22:00
Sem
Theoretical Physics: Statistical Physics, Quantum Mechanics B16-V03 Karnakov B.M.

Wednesday

08:30 — 10:05
Lec
Theory and Methods of Reactors Calculations S15-104 Kuzmin A.M.
10:15 — 11:50
Sem
Linear Algebra. B18-601 Klinduhov V.V.
12:45 — 14:20
Lec
Operation Systems Security S16-502 , S16-562 Vavrenyuk A.B. (2019-02-06 — 2019-05-01)
14:30 — 16:05
Lec
Scientific and Technological Progress in the World History B17-801 Elyutin S.O., Okorokov V.A.
16:15 — 17:50
Sem
Scientific and Technological Progress in the World History B17-801 Elyutin S.O., Okorokov V.A.

Thursday

11:55 — 12:40
Lec
Constitutional Law of Russia and of Foreign Countries B17-801 Moiseeva O.A.
12:45 — 14:20
Sem
Constitutional Law of Russia and of Foreign Countries B17-801 Moiseeva O.A.
14:30 — 16:05
Lec
Physics of High-Strength Materials S14-104 Zaluzhnyy A.G. (2019-02-07 — 2019-05-02)
Sem
Physics of High-Strength Materials S14-104 Zaluzhnyy A.G. (2019-02-14 — 2019-04-25)
16:15 — 17:50
Sem
Physics of Particles and Nuclei B16-301 Borog V.V.
20:25 — 22:00
Lec
Ultra High Frequency Techniques B17-V73 Prokopenko A.V.

Friday

08:30 — 10:05
Lec
Medical Electronics and Transducers B16-301 Glyanenko A.S. (2019-02-08 — 2019-02-22)
Sem
Medical Electronics and Transducers B16-301 Glyanenko A.S. (2019-03-01 — 2019-05-17)
10:15 — 11:50
Sem
Principles of the Humanities B18-211 , S18-201 Gorohov V.F. (2019-02-08 — 2019-04-26)
14:30 — 16:05
Lec
M18-203 Ivliev S.V. (2019-02-08 — 2019-02-22)
Sem
M18-203 Ivliev S.V. (2019-03-01 — 2019-05-17)
16:15 — 17:50
Sem
Radiation Physics of Solids S15-105 Yakushin V.L.
17:05 — 18:40
Sem
Principles of Atomic and Molecular Spectroscopy B16-203 , B16-205 , B16-207 Shnyrev S.L.

Saturday

08:30 — 10:05
Lec
History and Philosophy of Science A18-161 , A18-165 Leschev S.V. (2019-02-02 — 2019-05-25)
10:15 — 11:50
Sem
History and Philosophy of Science A18-161 , A18-165 Leschev S.V. (2019-02-02 — 2019-05-25)
12:45 — 14:20
Lec
History and Philosophy of Science A18-P01 Leschev S.V. (2019-02-02 — 2019-05-11)
14:30 — 16:05
Sem
History and Philosophy of Science A18-P01 Leschev S.V. (2019-02-02 — 2019-05-11)