Элективные курсы ИЯФиТ

Course Schedule, group B16-801

Monday

08:30 — 10:05
Sem
English for Specific Purposes: Business English Subgroup 2 Yarygina T.B.
Sem
English for Specific Purposes: International Law Subgroup 1 Tsyvkunova E.A.
10:15 — 11:50
Sem
English for Specific Purposes: Business English Subgroup 1 Yarygina T.B.
Sem
English for Specific Purposes: International Law Subgroup 2 Tsyvkunova E.A.
12:45 — 14:20
Lec
Conflicts and Principles of International Security Morozov E.M.

Tuesday

08:30 — 10:05
Lec
Opt
Military Training
10:15 — 17:00
Sem
Opt
Military Training
17:55 — 19:30
Lec
Current Issues in Cooperation between RF and USA Katsenko Y.E., Lozanski E.

Wednesday

08:30 — 10:05
Sem
Current Global Issues Subgroup 2 Boronin V.N.
Sem
English for Specific Purposes: Science and Technology Subgroup 1 Yarygina T.B.
10:15 — 11:50
Sem
Current Global Issues Subgroup 1 Boronin V.N.
Sem
English for Specific Purposes: Science and Technology Subgroup 2 Yarygina T.B.
12:45 — 14:20
Lec
Current Global Issues Boronin V.N.
14:30 — 16:05
Sem
Elect
Spanish Language Sinyavskiy A.A.
Sem
Elect
Chinese Language Kozidubova E.V.
Sem
Elect
German Language Ruzhitskaya E.A.
Sem
Elect
French Language (5-8 Semesters) Korolyova E.N.
16:15 — 17:50
Lec
Principles of Risk Management Galin I.Y.
17:55 — 18:40
Sem
Principles of Risk Management Galin I.Y.

Thursday

10:15 — 11:50
Sem
Elect
German Language Ruzhitskaya E.A.
12:45 — 14:20
Lec
World Politics Morozov E.M.
14:30 — 16:05
Sem
World Politics Morozov E.M.
16:15 — 17:50
Lec
International Economic Relations Abdulov R.E.
18:45 — 20:20
Sem
Principles Of Foreign Trade Within The Nuclear Fuel Cycle Leonov D.V., Ushmarov I.A.
20:25 — 21:10
Lec
Principles Of Foreign Trade Within The Nuclear Fuel Cycle Leonov D.V., Ushmarov I.A.

Friday

08:30 — 10:05
Sem
Physical Education (Elective Discipline)
10:15 — 11:50
Sem
Elect
French Language (5-8 Semesters) Korolyova E.N.
12:45 — 14:20
Sem
English for Specific Purposes: Business English Subgroup 1 Yarygina T.B.
Sem
English for Specific Purposes: International Law Subgroup 2 Tsyvkunova E.A.
14:30 — 16:05
Sem
English for Specific Purposes: Business English Subgroup 2 Yarygina T.B.
Sem
English for Specific Purposes: International Law Subgroup 1 Tsyvkunova E.A.
16:15 — 17:50
Sem
Elect
Chinese Language Kozidubova E.V.

Saturday

10:15 — 11:50
Sem
Elect
Spanish Language Sinyavskiy A.A.