Элективные курсы ИЯФиТ

Course Schedule, group M18-801

Monday

08:30 — 10:05
Lec
Opt
Military Training (2019-02-04 — 2019-05-13)
10:15 — 16:05
Sem
Opt
Military Training (2019-02-04 — 2019-05-13)
16:15 — 17:50
Sem
Elect
Spanish Language (1st, 2nd, 3rd Semesters) Sinyavskiy A.A.

Tuesday

08:30 — 10:05
Lec
System analysis of technological organizations Onykiy B.N., Tretyakov E.S. (2019-02-05 — 2019-03-19)
10:15 — 11:50
Sem
System analysis of technological organizations Tretyakov E.S.
12:45 — 14:20
Sem
Regional Subsystems of International Relations in the Twenty-first Century Morozov E.M.
14:30 — 16:05
Lec
International Law Moiseeva O.A.
Lec
Regional Subsystems of International Relations in the Twenty-first Century Morozov E.M.
16:15 — 17:50
Pr
Elect
Industry Workshop: research in the field of international scientific and technological relations Koldobskiy A.B., Suslina I.V.

Wednesday

10:15 — 11:50
Sem
Elect
Spanish Language (1st, 2nd, 3rd Semesters) Sinyavskiy A.A.
12:45 — 14:20
Sem
Analytical Information Systems Artamonov A.A., Tretyakov E.S.
14:30 — 16:05
Sem
Foreign language (English): translations Subgroup 3 Boronin V.N.
16:15 — 17:50
Sem
Elect
Chinese Language (1st, 2nd, 3rd Semesters) Kozidubova E.V.

Thursday

08:30 — 10:05
Pr
Elect
Professional Practice (Academic Research Work on Competitive Systems Analysis) Artamonov A.A., Ionkina K.V., Leonov D.V., Pronicheva L.V., Tretyakov E.S.
10:15 — 11:50
Lec
History of Science and Engineering Muraviev S.E., Olchak A.S.
12:45 — 14:20
Lec
Modern nuclear technologies (in English) Kuchinov V.P.
14:30 — 16:05
Sem
Modern nuclear technologies (in English) Kuchinov V.P.
16:15 — 17:50
Sem
English Language: Intercultural Communication Subgroup 3 Kutsenko K.V.

Friday

08:30 — 10:05
Sem
Elect
English Language Yarygina T.B.
10:15 — 11:50
Sem
International Law Moiseeva O.A.
12:45 — 14:20
Pr
Elect
Professional Practice (Academic Research Work on Competitive Systems Analysis) Artamonov A.A., Ionkina K.V., Leonov D.V., Pronicheva L.V., Tretyakov E.S.
Pr
Elect
Industry Workshop: research in the field of international scientific and technological relations Koldobskiy A.B., Suslina I.V.
14:30 — 16:05
Sem
English Language: Intercultural Communication Subgroup 1 Kutsenko K.V.
Sem
Foreign language (English): translations Subgroup 2 Boronin V.N.
16:15 — 17:50
Sem
English Language: Intercultural Communication Subgroup 2 Kutsenko K.V.
Sem
Foreign language (English): translations Subgroup 1 Boronin V.N.
17:55 — 19:30
Sem
Elect
English Language Yarygina T.B.
Sem
Elect
Chinese Language (1st, 2nd, 3rd Semesters) Kozidubova E.V.