Group Schedule
Group Schedule
Teaching Staff Schedule
Room Assignment
Course Schedule, group B14-505
НИЯУ МИФИ
Spring semester of 2016/2017 academic year
Group Schedule
B14-505
Course Schedule
Exams
All weeks
Odd week
Even week
Today
Current week
PDF
ICS
Monday
14:30 — 16:05
B-207
Sem
Elect
Principles of Professional Communication in a Foreign Language
Subgroup 1
Arhipova L.S.
B-303
Sem
Elect
Principles of Professional Communication in a Foreign Language
Subgroup 2
Kurnaev A.A.
16:15 — 17:50
K-914
Lab
Intelligent Dialog Systems
Blohin Y.M.
,
Sorokin I.A.
E-214
Sem
Life Safety
Hayretdinov S.I.
Tuesday
08:30 — 10:05
dep.22
Sem
Elect
Research Term Project: Designing of Intelligent Systems
Blohin Y.M.
,
Demidov D.V.
,
Parondzhanov S.S.
,
Rybina G.V.
,
Sergienko E.S.
dep.22
Sem
Elect
Research Term Project: Cybernetic Systems Design
Alyushin S.A.
,
Gusev A.I.
,
Ilyuhin A.A.
,
Kireev V.S.
,
Klimov V.V.
,
Korotkova M.A.
,
Mishulina O.A.
,
Nikiforov A.Y.
,
Roslovtsev V.V.
,
Sadchikov S.M.
,
Samsonovich A.
,
Schukin B.A.
,
Shapkin P.A.
,
Tihomirova A.N.
,
Trofimov A.G.
,
Volchenkov N.G.
,
Volfengagen V.E.
,
Zagrebaev A.M.
10:15 — 11:50
V-114
Lab
Elect
Introduction to The Theory of Neural Networks
Mishulina O.A.
11:55 — 14:20
B-304
Lec
Life Safety
Ledenev I.K.
14:30 — 16:05
K-307
Lec
Intelligent Dialog Systems
Rybina G.V.
K-307
Sem
Intelligent Dialog Systems
Rybina G.V.
16:15 — 17:50
K-805
Sem
Prnciples of Automated Information Technologies
Klimov V.V.
Wednesday
08:30 — 10:05
dep.22
Sem
Elect
Research Term Project: Designing of Intelligent Systems
Blohin Y.M.
,
Demidov D.V.
,
Parondzhanov S.S.
,
Rybina G.V.
,
Sergienko E.S.
dep.22
Sem
Elect
Research Term Project: Cybernetic Systems Design
Alyushin S.A.
,
Gusev A.I.
,
Ilyuhin A.A.
,
Kireev V.S.
,
Klimov V.V.
,
Korotkova M.A.
,
Mishulina O.A.
,
Nikiforov A.Y.
,
Roslovtsev V.V.
,
Sadchikov S.M.
,
Samsonovich A.
,
Schukin B.A.
,
Shapkin P.A.
,
Tihomirova A.N.
,
Trofimov A.G.
,
Volchenkov N.G.
,
Volfengagen V.E.
,
Zagrebaev A.M.
10:15 — 11:50
dep.15/2
Sem
Physical Education (Elective Discipline)
12:45 — 14:20
V-119
Lab
Prnciples of Automated Information Technologies
Klimov V.V.
14:30 — 16:05
K-210
Sem
Mathematical Physics Equations
Demina M.V.
16:15 — 17:50
K-210
Lec
Mathematical Physics Equations
Demina M.V.
Thursday
08:30 — 10:05
dep.20
Lec
Opt
Military Training
10:15 — 17:00
eLearn
Sem
Opt
Military Training
Friday
10:15 — 11:50
dep.22
Sem
Elect
Research Term Project: Designing of Intelligent Systems
Blohin Y.M.
,
Demidov D.V.
,
Parondzhanov S.S.
,
Rybina G.V.
,
Sergienko E.S.
dep.22
Sem
Elect
Research Term Project: Cybernetic Systems Design
Alyushin S.A.
,
Gusev A.I.
,
Ilyuhin A.A.
,
Kireev V.S.
,
Klimov V.V.
,
Korotkova M.A.
,
Mishulina O.A.
,
Nikiforov A.Y.
,
Roslovtsev V.V.
,
Sadchikov S.M.
,
Samsonovich A.
,
Schukin B.A.
,
Shapkin P.A.
,
Tihomirova A.N.
,
Trofimov A.G.
,
Volchenkov N.G.
,
Volfengagen V.E.
,
Zagrebaev A.M.
12:45 — 14:20
K-207
Lec
Prnciples of Automated Information Technologies
Klimov V.V.
14:30 — 16:05
K-918
Lec
Elect
Audio-Visual Information Processing
T-209
Lec
Elect
Introduction to The Theory of Neural Networks
Mishulina O.A.
16:15 — 17:50
T-209
Sem
Elect
Introduction to The Theory of Neural Networks
Mishulina O.A.
K-918
Sem
Elect
Audio-Visual Information Processing
17:55 — 18:40
K-918
Lab
Elect
Audio-Visual Information Processing
Saturday
12:45 — 14:20
D-302
Lec
Elect
Optimization Methods (Selected Topics)
Eydlin A.A.
,
Mishulina O.A.
14:30 — 16:05
B-218
Sem
Elect
Optimization Methods (Selected Topics)
Eydlin A.A.
,
Mishulina O.A.
16:15 — 17:00
B-218
Lab
Elect
Optimization Methods (Selected Topics)
Eydlin A.A.
,
Mishulina O.A.