Room Assignment
Group Schedule
Teaching Staff Schedule
Room Assignment
Course Schedule, room A-205
Building A
Autumn semester of 2024/2025 academic year
Room Assignment
A-205
All weeks
Odd week
Even week
Today
Current week
Printable version
Monday
10:15 — 11:50
Sem
Ordinary Differential Equations
B23-601
Volkov V.E.
11:55 — 13:30
Sem
Analytical Geometry
B24-501
Buharova T.I.
14:30 — 16:05
Sem
Vector and Tensor Analysis
B23-201
Martyanov E.V.
Sem
Ordinary Differential Equations
B23-301
,
B23-361
Guseva I.L.
16:15 — 17:50
Sem
English Language
B23-602
Zhuravleva N.A.
Tuesday
08:30 — 10:05
Sem
Physics (Mechanics)
B24-563
,
B24-565
Bogdanov A.A.
10:15 — 11:50
Sem
Ordinary Differential Equations
S23-113
,
S23-163
Trifonenkov V.P.
12:45 — 14:20
Sem
Multiple Integrals and Series
B23-503
,
B23-563
Telyakovskiy D.S.
14:30 — 16:05
Sem
Vector and Tensor Analysis
B23-104
Frolov I.V.
Sem
Vector and Tensor Analysis
B23-103
,
B23-113
,
B23-163
Frolov I.V.
16:15 — 17:50
Sem
Foreign Language
B23-516
Stroilova A.G.
Wednesday
08:30 — 10:05
Sem
Foreign Language
Subgroup 1
S24-722
Fedorova M.A.
10:15 — 11:50
Sem
Ordinary Differential Equations
B23-413
,
B23-423
Sandakov E.B.
12:45 — 14:20
Sem
Multiple Integrals and Series
B23-514
Telyakovskiy D.S.
14:30 — 16:05
Sem
Multiple Integrals and Series
B23-503
,
B23-563
Telyakovskiy D.S.
Sem
Multiple Integrals and Series
B23-505
Telyakovskiy D.S.
16:15 — 17:50
Lec
Micro and Nanostructure Physics
M23-423
Zebrev G.I.
Thursday
08:30 — 10:05
Sem
Ordinary Differential Equations
S23-103
Frolov I.V.
10:15 — 11:50
Sem
Vector and Tensor Analysis
S23-114
Gorbatova M.V.
11:55 — 13:30
Sem
Analytical Geometry
B24-505
Gorbatova M.V.
14:30 — 16:05
Sem
Analytical Geometry
B24-506
Gorbatova M.V.
16:15 — 17:50
Sem
Foreign Language (Special Course)
M24-516
18:45 — 20:20
Sem
Mathematics (Mathematical Analysis)
B24-V02
Mihaylov V.D.
20:25 — 22:00
Sem
Mathematics (Mathematical Analysis)
B24-V71
Mihaylov V.D.
Friday
12:45 — 14:20
Sem
Quantum Mechanics
B22-102
Barabanov A.L.
Sem
Vector and Tensor Analysis
B23-202
Ovsyannikov E.A.
14:30 — 16:05
Sem
Vector and Tensor Analysis
B23-104
Frolov I.V.
16:15 — 17:50
Sem
Mathematical Physics Equations
B22-602
,
B22-604
Klimanov S.G.
18:45 — 20:20
Lec
Mathematics (Differential Equations)
B23-V02
Popov I.V.
20:25 — 22:00
Sem
Mathematics (Differential Equations)
B23-V02
Popov I.V.
Saturday
10:15 — 11:50
Sem
Foreign Language
Subgroup 2
B24-533
Fedorova M.A.
12:45 — 14:20
Sem
Probability Theory and Mathematical Statistics
B22-311
Sumin E.V.
14:30 — 16:05
Sem
Probability Theory and Mathematical Statistics
B22-401
,
B22-413
Sumin E.V.