Room Assignment
Group Schedule
Teaching Staff Schedule
Room Assignment
Course Schedule, room A-306
Building A
Autumn semester of 2024/2025 academic year
Room Assignment
A-306
All weeks
Odd week
Even week
Today
Current week
Printable version
Monday
08:30 — 10:05
Sem
Foreign Language
Subgroup 1
B24-523
Sapronova E.V.
10:15 — 11:50
Sem
Foreign Language
Subgroup 1
B24-103
,
B24-106
,
B24-107
Cherkasova E.A.
11:55 — 13:30
Sem
Foreign Language
Subgroup 2
B24-603
,
B24-604
Zhuravleva N.A.
14:30 — 16:05
Sem
Foreign Language
Subgroup 2
B24-517
Kolcheva A.B.
16:15 — 18:40
Sem
Business English
Subgroup 1
B22-701
Mihalyov A.S.
20:25 — 22:00
Sem
Foreign language (elective German, Spanish, French)
S20-701
Ruzhitskaya E.A.
(2024-09-02 — 2024-11-18)
Tuesday
08:30 — 10:05
Sem
Foreign Language
Subgroup 1
B23-511
,
B23-534
Rasskazova L.V.
10:15 — 11:50
Sem
Foreign Language
Subgroup 1
B24-205
,
B24-215
Stroilova A.G.
12:45 — 14:20
Sem
English Language
B23-603
Izmaylova E.I.
14:30 — 16:05
Sem
Foreign Language
B24-544
Kurnaev A.A.
16:15 — 17:50
Sem
Foreign Language
Subgroup 2
S24-103
,
S24-113
,
S24-123
Makarova A.A.
Wednesday
08:30 — 10:05
Sem
Foreign Language
B23-501
Agapova V.M.
10:15 — 11:50
Sem
English Language
B23-221
Andrianova S.V.
12:45 — 14:20
Sem
Foreign Language
Subgroup 2
S23-602
Bryzgalova S.A.
14:30 — 16:05
Sem
English Language
B23-114
Stroilova A.G.
16:15 — 17:50
Sem
Foreign Language (Special Course)
M24-501
Stepanova A.B.
Thursday
08:30 — 10:05
Sem
English Language
Subgroup 2
B24-902
,
B24-912
Ovsyannikova O.N.
10:15 — 11:50
Sem
English: Subject-Specific Terminology
Subgroup 1
S22-712
Cherkasova E.A.
11:55 — 13:30
Sem
Foreign Language
Subgroup 3
B24-301
,
B24-311
,
B24-402
Makarova A.A.
14:30 — 16:05
Sem
Foreign Language
Subgroup 3
B24-702
,
B24-712
Shushunova E.V.
16:15 — 17:50
Sem
Foreign Language
Subgroup 1
B24-507
Vasilieva N.L.
17:55 — 19:30
Sem
English Language: Speaking Practice
Subgroup 1
S21-711
Zhavoronkova D.G.
Friday
08:30 — 10:05
Sem
Technical English
M24-111
,
M24-198
Egorova I.V.
10:15 — 11:50
Sem
Foreign Language
B23-504
Prokina O.D.
12:45 — 14:20
Sem
English Language
B23-221
Sapronova E.V.
14:30 — 16:05
Sem
Foreign Language
B23-503
Ivanova E.G.
16:15 — 17:50
Sem
Foreign Language (Special Course)
Subgroup 1
M24-514
,
M24-534
,
M24-SH02
,
M24-SH04
Kolcheva A.B.
Saturday
08:30 — 10:05
Sem
Principles of Professional Communication in a Foreign Language
B22-603
Shushunova E.V.
10:15 — 11:50
Sem
Principles of Professional Communication in a Foreign Language
B22-511
Dedushkina E.D.
12:45 — 14:20
Sem
Principles of Professional Communication in a Foreign Language
Subgroup 2
B22-702
Prokina O.D.
14:30 — 16:05
Sem
Principles of Professional Communication in a Foreign Language
Subgroup 2
B22-712
,
B22-762
Zhavoronkova D.G.
16:15 — 17:50
Sem
English Language: Special Terminology
Subgroup 2
S22-701
,
S22-761
Monina O.V.